مهندسی معکوس

10 / 10
از 1 کاربر

مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی زمانی کاربرد دارد که یک برد الکترونیکی موجود است و می خواهیم یک برد دیگر مانند آن را تولید کنیم و هیچگونه دسترسی به طراح و طرح اولیه نداریم.عواملی نظیر تحریم و مشکلات در واردات باعث بروز همچین مشکلاتی خواهد شد که ما در بسیاری از موارد با مهندسی معکوس و تولید در داخل این تهدید را به فرصت تبدیل خواهیم کرد.امیدواریم با اعتماد به نیروی داخلی و حمایت از تولید ملی شاهد پیشرفت روزافزون صنعت کشور باشیم.

در مهندسی معکوس با آنالیز دقیق و هوشمندانه مدار و قطعات موجود در برد و نیز ورودی ها و خروجی های برد الکترونیکی،یک نمونه جدید طراحی و تولید می کنیم.

  • درچه شرایطی از روش مهندسی معکوس استفاده می کنیم؟

1-قدیمی بودن و یا معیوب بودن بردها و عدم تولید آنها از طرف شرکت سازنده

2-در دسترس نبودن طراح و طرح اولیه به دلایل مختلف مانند تحریم

برای مثال،کارخانه سیمان تهران حدود 35 سال پیش توسط شرکت آلمانی ZIEMENS طراحی و اجرا شد و در این سالهای اخیر بردهای این کارخانه خراب شده و نیاز به جایگزین داشت که با همت متخصصین و کارشناسان سورنا مدار با بهترین کیفیت در حد شرکت ZIEMENS طراحی و  جایگزین آنها شد و خط تولید کارخانه سیمان تهران دوباره به جریان افتاد.

مهندسی معکوس مهارت بالایی می خواهد و در کنار آن،دقت بالا،دانش الکترونیکی و قدرت آنالیز مدار بالایی نیاز دارد.شرکت سورنا مدار با توجه به انجام پروژه های مشابه فراوان،و کسب تجربه بسیار زیاد در زمینه مهندسی معکوس می تواند بردهای الکترونیکی در صنایع مختلف و زمینه های مختلف را بازسازی،طراحی و تولید نماید.

در زیر برخی تصاویر از بردهای مهندسی معکوس شده توسط سورنا مدار را مشاهده می کنید.

*نمونه اول برد الکتروفیلتر ZIEMENS ،مربوط به کارخانه سیمان تهران*

 

*نمونه دوم برد X12 مربوط به شرکت ملی نفتکش ایران*

 

*نمونه سوم برد رکلایمر مربوط به کارخانه سیمان تهران*

نظرات
محمد : ویرایش
0 0
بار عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بپرسم ویرایش مدار هم انجام میدید؟ ممنون
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :